• 2021 İEF İzmir İş Günleri

img

DR. MEHMET MUŞ

T.C. TİCARET BAKANI
ÖZGEÇMİŞ

1 Mayıs 1982’de Trabzon Sürmene’de doğdu.

İlk ve Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Lisans öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra Yüksek Lisans Eğitimi için yurt dışına çıktı. Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı.

Doktora Öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında tamamlayan Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında aktif görevler üstlendi ve çalışmalar yürüttü. Sırasıyla; AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

2011 yılında 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. 25, 26. ve 27. Dönemlerde de İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri yaptı. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi’nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2014 yılında MYK üyeliğine seçilerek AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevinde bulundu.

AK Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi.

27 Mayıs 2016 tarihinde AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildi. 31 Mart 2021 tarihine kadar bu görevi sürdürdü.

[Kapat]

img

RUHSAR PEKCAN

T.C. TİCARET BAKANI
ÖZGEÇMİŞ

Pekcan, 1958’de Manisa’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesi mezunu olan Pekcan, yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. Pekcan, 1981’de Türkiye Sınai Kalkınma Bankasında başladığı kariyerine, özel sektörde çeşitli firmalarda farklı görevlerin ardından genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak devam etti. Altyapı sektöründe faaliyet gösteren firmada Genel Koordinatör, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Pekcan, Karon Mühendislik şirketinde CEO olarak görev yapmıştır.

Üç dönem DEİK Türkiye-Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürüten Pekcan, ayrıca Türkiye-Ürdün İş Konseyi Başkanlığı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

9 Temmuz 2018 tarihli ve 2018/1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ilk kabinesine Ticaret Bakanı olarak atanmıştır.

Pekcan, evli ve iki çocuk annesi olup, İngilizce bilmektedir.

[Kapat]

img

MOULAY HAFİD ELALAMY

FAS SANAYİ, TİCARET, YEŞİL VE DİJİTAL EKONOMİ BAKANI
ÖZGEÇMİŞ

1960 yılında Marekeş’te doğmuştur.

2019 yılı Ekim ayından bu yana Sanayi, Ticaret ve Yeşil ve Dijital Ekonomi Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Lisans eğitimini Sherbrooke Üniversitesi’nde Bilgi Sistemleri alanında tamamlamıştır. Profesyonel kariyer hayatına Kanada’da Quebec Maliye Bakanı kıdemli danışmanı olarak başlamıştır. Sonrasında Kanada’da bir sigorta şirketler grubunda Genel Sekreter olarak çalışmıştır.

1995 yılında Fas’a dönerek Fas’ın en büyük iki sigorta şirketini alarak hizmet sanayide önde gelen işletmelerden birini kurmuştur.

Halihazırda, Fas Sigorta, Reasürans Şirketleri Federasyonu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte ve Fas Profesyonel Emeklilik Fonları Yatırım Komitesi üyeleri arasında yer almaktadır.

[Kapat]

img

MARÍA REYES MAROTO ILLERA

İSPANYA SANAYİ, TİCARET VE TURİZM BAKANI
ÖZGEÇMİŞ

1973 yılında Valladolid’de doğmuştur.

Universidad de Valladolid’de İktisat alanında lisans eğitimi almıştır. Yüksek lisansını ise Para ve Maliye Çalışmaları Merkezinde Ekonomi ve Finans alanında ve Carlos III Üniversitesinde Eczacılık Sektöründe Pazara Giriş alanında yapmıştır.

Halihazırda Madrid Meclis üyesi olan Sn. Illera, Universidad de Valladolid İktisat bölümünde Doçent olarak görev yapmaktadır.

Carlos III Üniversitesi Cinsiyet Çalışmaları Enstitüsü üyesidir.

PSOE‐M’de Sürdürülebilir Kalkınma Sekreteridir.

[Kapat]

img

MANLİO Dİ STEFANO

İTALYA DIŞİŞLERİ VE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ BAKAN YARDIMCISI
ÖZGEÇMİŞ

1981 Palermo doğumludur.

Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans eğitimi sonrasında, bir Amerikan şirketinde bilişim danışmanı olarak görev almıştır.

2013 yılından bu yana aktif olarak siyasette yer alan Manlio di Stefano, 2018 yılından bu yana İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığında Müsteşar olarak görevini yürütmektedir.

Bu görevinin yanı sıra, 2013 yılından bu yana İtalya Delegesi olarak Avrupa Konseyi’nde üye olarak yer almaktadır. Konseyde Göç ve Mülteciler Komitesinde üye olarak yer almakta ve Mülteciler, Göçmen Çocuklar ve Gençler Alt Komitesinde başkanlık görevini yürütmektedir. üyeliği bulunmaktadır.

[Kapat]

img

YAVUZ SELİM KÖŞGER

İZMİR VALİSİ
ÖZGEÇMİŞ

03.01.1964 tarihinde Konya’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. 1987–1990 yılları arasında Dernek Denetçiliği yaptı. 1990 yılında Kırşehir Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Yapraklı ve Beydağ Kaymakam vekillikleri ardından İngiltere – Oxford’ta yurtdışı stajını yaptı. Doğankent, Kemaliye ve Şarkikaraağaç’ta Kaymakamlık, Artvin’de Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü görevinden sonra Fransa-Paris’te 5 ay süreyle dil eğitimi ve Fransız İdari Sistemi üzerine incelemeler yaptı. 2004 yılında Daire Başkanı olarak atandığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde 2006’da Genel Müdür Yardımcısı, 28.05.2010 tarihinde ise Genel Müdür olmuştur.

03/05/2013 tarihinden itibaren Sinop Valiliği görevini, 16.02.2015 tarihinden itibaren Bingöl Valiliği görevini ve 13.06.2017 tarihinden itibaren Aydın Valiliği görevini yürütmüştür. Bakanlar Kurulunun 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle İzmir Valisi olarak atanan Yavuz Selim KÖŞGER, evli ve 4 çocuk babasıdır.

[Kapat]

img

M. TUNÇ SOYER

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1959’da Ankara’da doğan Tunç Soyer, çocukluk yaşlarından itibaren İzmir’de yaşadı. Bornova Anadolu Lisesi’ndeki yatılı öğrencilik yıllarının ardından yükseköğrenimini Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Aynı yıllarda Türk Haberler Ajansı’nda muhabirlik yaptı. Mülteci kamplarındaki kadın dramını anlatan bir eseri Türkçeye çevirdi.

İsviçre Webster Üniversitesi’nde “Uluslararası İlişkiler” ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” alanlarında yüksek lisans yaptı. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Soyer, 1991’de Seferihisar’da halen faal olan bir tatil köyünün kurulmasına ve İzmir’in turizmine kazandırılmasına önayak oldu. Dokuz yıl boyunca turizm sektöründe yönetici olarak faaliyet gösterdi.

2003’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’ya Avrupa Birliği’nden temin edilecek mali kaynaklar konusunda danışmanlık yapan Soyer, İzmir’in ekonomisine ve sosyal yaşamına dair tecrübelerini bu süreçte arttırdı. 2004-2006 yıllarında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü’nü yürüttü. 2006 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından EXPO İzmir Genel Sekreterliği görevine atandı.

2009 yılı itibarıyla Seferihisar’da Belediye Başkanlığı görevine seçildi ve bu görevi iki dönem yürüttü. Küçük ilçelerin uluslararası ölçekte tanınmasını ve ekonomisinin geliştirilmesini hedefleyen Citta Slow (Sakin Şehir) hareketini önce Seferihisar’a, ardından Türkiye’nin yedi farklı coğrafi bölgesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne taşıdı. 2013’te merkezi İtalya’da bulunan Dünya Sakin Şehirler Birliği’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevine, 2014’te Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Temmuz 2019’da, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ve Ekim 2019’da ise Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgesel Yönetimler Meclisi başkan yardımcılığı görevlerine seçildi. Bu görevleri halen süren ve Mart 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Soyer, evli ve iki kız babasıdır.

[Kapat]

img

AYŞE ASYA

BÜYÜKELÇİ
ÖZGEÇMİŞ

[Kapat]

img

MAHMUT ÖZGENER

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı
ÖZGEÇMİŞ

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu üyesi

İzmir Ekonomi üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyet Başkanı

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

IŞINSU KESTELLİ

İZMİR TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1962 yılında Konya’da doğan Işınsu Kestelli, 1981 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi’nden ve 1986 yılında 9 Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun olmuştur.

Evli ve bir oğlu olan Işınsu Kestelli, uluslararası bitkisel yağ sektöründe faaliyet gösteren Agrilink Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şirketinin kurucu ortağıdır. Kasım 1992’de İzmir Ticaret Borsası Nebati Yağlar Meslek Komitesi üyesi olan Işınsu Kestelli, 1995 yılında Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş olup, 2003 – 2009 yılları arasında İzmir Ticaret Borsası’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2009 Şubat ayında İzmir Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Kestelli, en son 2018 yılı Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen seçimlerde aldığı güvenoyuyla bu görevini sürdürmektedir.

Üyeliği ve Temsilciliği Bulunan Kurumlar

· İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

· İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu Üyesi

· Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Üyesi

· Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Mütevelli Heyeti Üyesi

· TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi

· Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Danışma Kurulu Üyesi

· ideEGE Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. Danışma Kurulu Üyesi

· İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Üyesi

· Ege Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (EKAM) Danışma Kurulu Üyesi

· Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) Yönetim Kurulu Üyesi

· Anadolu Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

· Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

· Turuncu Dernek Yönetim Kurulu Başkanı

[Kapat]

img

ENDER YORGANCILAR

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1957 İzmir doğumlu Ender YORGANCILAR, 1994 yılı itibariyle Meclis Üyesi olduğu Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda 6 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005-2008 döneminde Meclis Başkanlığı yapmış olup, 2009 yılından bu yana ise Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 2009-2013 Döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde, 2013 - 2018 Döneminde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2018-2022 Döneminde TOBB Başkanı Başdanışmanı ve Genel İdare Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Birliğin çeşitli iştiraklerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olup, Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) Ticaret Çalışma Grubu Eş Başkanıdır.

Ülkesine olan vefa borcunu en iyi hizmet ederek ödeyeceğine inanan ve yerelde de birçok kurum ve kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliği yapan YORGANCILAR, sanayicinin konularının çözüme ulaşmasındaki başarılı çalışmaları ve hizmetleri nedeniyle de pek çok ödüle layık görülmüştür.

Toplumun temel ihtiyaçlarından olan sağlık ve eğitim alanında, İzmir’e somut katkılar yapan YORGANCILAR, ancak kendi teknolojisini üreten ülkelerin bağımsız olabileceği, ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir düzeyde yapıya kavuşması ve cari açığı aşağıya çekmek için Türkiye’nin teknoloji üreten ülkeler arasına girmesi gerektiği görüşü doğrultusunda da İzeltaş Ar-Ge Merkezini kurarak, Türkiye’de sayılı, örnek bir başarıya imza atmıştır.

Evli, bir çocuk ve bir torun sahibidir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

JAK ESKİNAZİ

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1954 yılında İzmir’de dünyaya Jak Eskinazi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş., Roteks Tekstil İhracat A.Ş. ve Spot Tekstil San. Tic. A.Ş. firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Eskinazi, halen İsrail’in İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği, İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.

Jak Eskinazi evli, 1 çocuk, 2 torun sahibidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

[Kapat]

img

EMRE KIZILGÜNEŞLER

İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
ÖZGEÇMİŞ

Emre Kızılgüneşler, Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunudur. 1996’da Farbe Tekstil’i kurmuş, 2014-2018 arasında EİB Koordinatör Başkan Yardımcısı, 2010-2018 arasında EHKİB Başkanı olarak görev yapmıştır. 2006’dan bu yana TİM delegesidir ve 2018’den bu yana İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

[Kapat]

img

TAMER KIRAN

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1969 Yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde bitirmiş, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, “Uluslararası İlişkiler” bölümünden Lisans Diploması almıştır. Londra’da bulunan London City College’de “Deniz İşletmeciliği - Diploma In Ship Management” eğitimi almış, 1990 yılında armatörlük ve tersanecilik alanlarında faaliyet gösteren aile şirketi “Kıran Holding’de” çalışma hayatına başlamıştır. Halen Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini sürdürmektedir.

8 Nisan 2018 tarihinde yapılan İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz bölgeleri DENİZ TİCARET ODASI organ seçimleri neticesinde İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 8. Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Bu görevi ile birlikte halen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Bu görevlerden yanında;

• Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı,

• Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi,

• TURMEPA Deniztemiz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,

• DEİK - Türk-Malta İş Konseyi İcra Kurulu Üyesi,

• TÜDEV, Türk Deniz Eğitim Vakfı Başkanı

Bu görevlerin dışında geçmişte ;

• 2006-2014 yılları arasında Türk Deniz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,

• 2007-2014 yılları arasında İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,

• 2012-2013 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği,

• 2011-2014 yılları arasında “İMEAK Deniz Ticaret Odasını” temsilen “Uluslararası Deniz Ticaret Odasında” Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş,

• 2014-2018 yılları arasında Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Tamer Kıran, evli ve üç çocuk babasıdır.

[Kapat]

img

HAYATİ ERTUĞRUL

EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

1953 Salihli doğumlu ve Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler mezunudur. 1986’dan beri tekstil sektöründe çalışmaktadır. İZSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, BASİFED Yönetim Kurulu Üyeliği, EBSO Dış Giyim Eşyası Sanayi Meslek Komitesi Başkanlığı sürmektedir. Ege Giyim Sanayicileri Derneği 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

ŞADAN KAPTANOĞLU

BIMCO YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İMEAK DENİZ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
ÖZGEÇMİŞ

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan Şadan Kaptanoğlu, sonraki eğitim hayatına İngiltere’de devam etmiştir. London City College Denizcilik bölümünde okumuş olan Kaptanoğlu, City University Cass Business School’da Denizcilik, Finans ve Ticaret alanında yüksek lisans yapmış ve doktorasını da De Montfort Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ocak 2014’e kadar aile şirketi olan H.İ Kaptanoğlu Denizcilik Grubu’nda Genel Müdür olarak görev alan Kaptanoğlu, kariyerine Kaptanoğlu Denizcilik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

IMEAK Deniz Ticaret Odası’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Şadan Kaptanoğlu aynı zamanda Piri Reis Üniversitesi’nde de Mütevelli Heyeti Üyesidir. 2016 Mayıs ayında Deniz Temiz Derneği /TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. INTERMEPA Başkan Yardımcısıdır. Şadan Kaptanoğlu, 6 Haziran 2017’de Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi (BIMCO) Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilerek bu göreve ulaşan ilk kadın olma unvanına sahiptir. Kaptanoğlu aynı zamanda Rina Denizcilik ve Belgelendirme Ltd. Şirketinin Türkiye Komitesinin Başkanı’dır.

Şadan Kaptanoğlu, 2008’ de Londra’ da SeaTrade Ödülleri kapsamında "En Başarılı Genç Denizci" ödülünün de ilk sahibi olmuştur.

Şadan Kaptanoğlu, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

PROF. DR. ENDER BULGUN

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ DEKANI
ÖZGEÇMİŞ

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası çeşitli Konfeksiyon firmalarında tasarım ve kalıp bölümlerinde çalıştı. 1990 yılında aynı üniversitede Tekstil Mühendisliği Konfeksiyon opsiyonunda yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisansı sırasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım bölümüne devam etti. 1994 yılında Konfeksiyon ana bilim dalında doktorasını tamamladı. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Aynı üniversitede 2004 yılında doçent, 2009 yılında Profesör oldu. İlgi alanları; konfeksiyon teknolojisi, moda tasarımı, CAD sistemleri, akıllı giysiler ve tasarımlarıdır.

2005-2007 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesinde “FIT işbirliği ile kurulan “Fashion Design” bölümünde moda tasarımı ile ilgili dersleri yürüttü.

2008–2009 yıllarında İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde kurulan, "İstanbul Moda Akademisi" nde moda tasarım programlarında kurs liderliği yaparak tüm akademik programları düzenledi.

Lisans seviyesinde;Moda Tasarımı, Teknik Tekstiller, Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama yüksek lisans ve doktora da ise Konfeksiyonda CAD/CAM Sistemleri, Akıllı Giysi Teknolojileri ve Uygulamaları, Tekstil Mühendisliğinde Tasarım ve Ürün Geliştirme gibi dersleri yürütmüştür.

Halen danışmanlığının ve yürütücülüğünün devam ettiği Tübitak-TEYDEB ve SANTEZ projleri bulunmaktadır. 60 makalesinin 34’ ü yurdışında yayınlanmıştır. Ayrıca DEU- Mühendislik Fakültesinde ERASMUS koordinatörlüğü görevini 2010-2012 yıllarında yürütmüştür.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

ABDULLAH SALKIM

İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE MODA, TEKSTİL VE KONFEKSİYONCULAR SİTESİ (MTK) BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Abdullah Salkım 1971 doğumludur. 35 yılı aşkın süredir tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Moda, Tekstil ve Konfeksiyoncular Sitesi (MTK) Başkanı’dır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

BAHAR GÜÇLÜ

T.C. TİCARET BAKANLIĞI ULUSLAR ARASI ANLAŞMALAR VE AB GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI V.
ÖZGEÇMİŞ

Bahar Güçlü 2020 yılı Ocak ayından bu yana Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Türkiye-AB ticari ilişkileri ve Asya-Pasifik ülkeleri ile ilişkiler ve STA müzakerelerinden sorumludur.

2004 yılından bu yana Ticaret Bakanlığında çalışan Bahar Güçlü, 2013-2017 yılları arasında AB Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliğinde Ticaret Müşaviri ve 2018-2020 yılları arasında Tek Pazar, Rekabet ve Teknik Mevzuat Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bahar Güçlü’nün Lizbon Anlaşması, AB Ticaret Politikası ve AB-Japonya Ekonomik Ortaklık Anlaşması hakkında yayınları bulunmaktadır.

Warwick Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Politiği bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Bahar Güçlü, Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

GÖZDE HACIOSMANOĞLU

GÜMRÜK VE TİCARET UZMANI/TİCARETİN KOLAYLAŞTIRILMASI ŞUBE MÜDÜR VEKİLİ
ÖZGEÇMİŞ

1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 2017 yılında devlet bursu ile gönderildiği Amerika Birleşik Devletlerinde işletme yüksek lisans öğrenimini (MBA) tamamladı.

Denetmen Yardımcısı olarak Maliye Bakanlığı’nda başladığı kariyerine, 2007 yılından itibaren Gümrük ve Dış Ticaret Bakanlığında Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak devam etti. Bakanlığın farklı hizmet birimlerinde görev yaptığı dönemde Kağıtsız Beyanname, Yeni Bilgisayarlı Transit Sistemi (NCTS) ve Tek Pencere Sistemi başta olmak üzere gümrük işlemlerinin elektronikleşmesine, kolaylaştırılmasına ve hızlandırılmasına yönelik çok sayıda projede çalıştı.

Halen İzmir’de yaşamakta ve Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde Ticaretin Kolaylaştırılması Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesidir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

MEHTAP ARDIÇ TİREN

TİCARET UZMANI/DIŞ TİCARET, TARİFE, KIYMET VE VERGİLER ŞUBE MÜDÜR VEKİLİ
ÖZGEÇMİŞ

1982 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Ankara’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat ve İşletme Bölümlerinden mezun oldu.

2007 yılında Gümrük Müsteşarlığında gümrük uzman yardımcısı olarak göreve başladı ve 2010 yılında gümrük uzmanlığı kadrosuna atandı. Bakanlığın farklı hizmet birimlerinde görev yaptığı dönemde gümrük vergilerin tahsili ve geri verilmesi ile elektronik gümrük işlemleri, transit işlemleri ve bunların yanısıra yetkilendirilmiş yükümlü statüsü ve onaylanmış kişi statüsü gibi ticaretin kolaylaştırılması konu ve projelerinde görev aldı.

Halen İzmir’de yaşamakta ve Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde Dış Ticaret, Tarife, Kıymet ve Vergiler Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

YUSUF ÖZTÜRK

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

01.11.1968 yılı Yozgat doğumlu olan Yusuf Öztürk, ilk, orta ve liseyi çeşitli illerde okudu. Üniversite eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Eğitimini tamamlamasının ardından Martı Link Konteyner Hizmetleri Şirketi’nde stajyer olarak göreve başlayan Öztürk, daha sonra şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yükseldi.

2001 yılından itibaren İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Öztürk, 2005-2009 yılları arasında İzmir’i temsilen İMEAK Deniz Ticaret Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Öztürk, Mayıs 2013 ve Nisan 2018 tarihlerinde yapılan organ seçimlerde İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Bu görevlerin yanında;

• DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı,

• Ege Genç İşadamları Derneği Onur ve Danışma Kurulu Üyesi,

• Dokuz Eylül Üniversitesi Vakfı Başkan Yardımcısı,

• İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Turizm Çalışma Grubu üyesidir.

İngilizce bilen Öztürk, evlidir.

[Kapat]

img

EMRE ELDENER

UTİKAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Kasım 2016’da UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Emre Eldener, 1969 yılında Eskişehir’de doğmuştur. UTİKAD’ın Kasım 2018 yılında yapılan Genel Kurul Toplantısı ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

1987 yılında liseyi Eskişehir’de bitirdikten sonra, 1991’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Emre Eldener’in aynı zamanda ABD’de Baldwin Wallace Üniversitesi’nden MBA derecesi vardır.

1991-1997 yıllarında ABD’de uluslararası ticaret ve üretim mühendisliği alanında çalışan Eldener, 1998 yılında KITA Ulaştırma Hizmetleri ve Tic. A.Ş’ye katıldı. Halen KITA’nın hem hissedarı, hem de CEO’sudur. KITA’nın 5 ülkede 10 ofisi bulunmaktadır ve lojistik hizmetleri vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Emre Eldener, UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra,

• İMEAK Deniz Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyeliği,

• TİM-Hizmet İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyeliği,

• TİM-Hizmet İhracatçıları Birliği Lojistik Komite Başkan Yardımcılığı yapmaktadır,

• UTİKAD’ın FIATA Diploma eğitim programında proje taşımacılığı derslerini vermektedir.

[Kapat]

img

PROF. DR. DURMUŞ ALİ DEVECİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ DEKANI
ÖZGEÇMİŞ

1 Temmuz 1971 yılında Fethiye’de doğan Dr. D.Ali DEVECİ, 1993 yılında lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda (şimdiki adıyla Denizcilik Fakültesi) tamamlayarak, okulun ilk mezunları arasında yer almıştır.

Lisans mezuniyeti sonrası bir süre denizcilik sektöründe gemi yönetimi alanında çalıştıktan sonra 1994 yılında Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek lisans derecesini 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Uluslararası İşletmecilik” alanında elde eden Dr. Deveci, doktora derecesini ise 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü “Denizcilik İşletmeleri Yönetimi” bilim alanında almıştır.

2002 yılında Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Mezunlar Derneği’ni (şimdi adıyla DEFMED) kuran Dr.DEVECİ iki dönem bu derneğin yönetim kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Dr. DEVECİ doçentlik unvanını 2009 yılında “Pazarlama” bilim alanında almış, 2014 yılında da Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesinde Profesörlük kadrosuna atanmıştır. Fakültenin çeşitli kademelerinde idari ve akademik görevler üstlenen Dr.D. Ali DEVECİ hali hazırda Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölüm Başkanı olup Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği görevi bulunmaktadır.

Prof.Dr. D. Ali DEVECİ’nin, deniz ticareti, uluslararası deniz taşımacılığı, multimodal taşımacılık, uluslararası pazarlama, uluslararası lojistik ve liman işletmeciliği alanlarında çok sayıda yayınlanmış bilimsel araştırmaları ve yayınları bulunmaktadır. Prof.DEVECİ, ayrıca, başta Ulaştırma Şuraları olmak üzere Lojistik, Ulaştırma ve Denizcilik alanlarında çalıştay ve özel ihtisas komisyonlarında göre almıştır.

[Kapat]

img

STEVEN YOUNG

BOSCH TÜRKİYE VE ORTADOĞU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, 1964 yılında dünyaya gelmiştir. Avustralya’nın Wollongong Üniversitesi’ndeki mühendislik fakültesinden mezun olduktan sonra, Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde ve ardından Avustralya Yöneticilik Enstitüsü’nde eğitimine devam etmiştir. Young’ın Avustralya Deakin Üniversitesi’nden ‘Yönetim’ alanında lisansüstü derecesi de bulunmaktadır.

Steven Young, 1988 yılında Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak başladığı kariyerini, 1994 yılına kadar aynı şirkette, Mannesmann Rexroth’un Almanya’daki merkezi de dâhil, çeşitli pozisyonlarda üstlendiği görevlerle sürdürdü. 1995 yılında, 30 yaşındayken, Mannessmann Rexroth Türkiye Genel Müdürü olmuştur. 2001 yılında Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettirdi.

Young 2011’den beri, Bosch Grubu Türkiye ve Ortadoğu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Şubat 2015’den beri G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığı’nı üstlenen Young, Kasım 2015’ten itibaren DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2013-2016 yılları arasında AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası) Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2013-2019 yılları arasında YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini üstlenen Steven Young, aynı zamanda, TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Kurucular Kurulu Üyesi ve Özel Alman Lisesi İdare Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Steven Young; Türkçe, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

HÜSEYİN GELİŞ

SIEMENS TÜRKİYE YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE CEO
ÖZGEÇMİŞ

Çalışma hayatına 1976 yılında Siemens’in telekomünikasyon alanında üretim yapan fabrikasında başlayan Hüseyin Gelis, sırasıyla Ar-Ge, imalat, PBX sistemleri, planlama, lojistik organizasyonu ve stratejik satın alma gruplarında görev yaptı. 2000 yılında Siemens Hindistan’da CFO ve başkan yardımcılığı görevlerine getirilen Gelis, 2005’te “Business Today” dergisi tarafından Fortune 500 şirketleri arasındaki en iyi 10 CFO arasında gösterildi. 1 Ekim 2007 tarihinde Siemens Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak atandı. Hüseyin Gelis, Türkiye’deki tüm Siemens faaliyetlerinin genel stratejik yönetiminden ve liderliğinden sorumlu bulunuyor.

Hüseyin Gelis, 2015’te TÜSİAD’ın Almanya Network Çalışma Grubu Başkanlığı’nı üstlendi ve aynı yıl G20/B20 Türkiye Dijitalizasyon Çalışma Grubu katılımcısı oldu. 2017’den bu yana YASED’in Yönetim Kurulu Üyesi ve Şubat 2019’da YASED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. 2018’de PWN’in Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen CEO’lar Manifestosu’na imza attı ve Eşitlik Elçisi görevini üstlendi. Gelis, aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor.

Hüseyin Gelis, 28 Kasım 2017’de ekonomik, siyasal ve kültürel alanlarda Türkiye ve Almanya arasında kurduğu köprüden ve katkılarından dolayı, Almanya Cumhurbaşkanı tarafından Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

KÜBRA ERMAN KARACA

TÜBİSAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Kübra Erman KARACA, CTO (Chief Technology Officer), TFI Tab Gıda Yatırımları A.Ş. Ege Üniversitesi Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programı mezunu K.Erman Karaca 1983-1984 yılları arasında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. Ardından Finans Çözümleri ve Teknolojileri konusunda sırasıyla Yapı Kredi Bankası - Bilpa’da uygulama yazılım uzmanı ve sistem programcısı, Garanti Bankası - Garanti Teknoloji’de yazılım geliştirme müdürü, Akbank – Aknet yeni bankacılık projesi koordinatörü olarak çalıştı. Doğuş Grubunun Kurumsal Bankacılık alanında faaliyet gösteren bankası Körfezbank’ta, Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı dönem içerisinde Doğuş Grubu ve Bankalarının BPR, IT Unification, Operation Unification, E-Banking ve E-Business projelerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı.

2014 yılları arasında Tradesoft CEO görevini üstlendiği dönemde Tradesoft, dört yıl üst üste olmak üzere 5 kez Deloitte Technology Fast 50 Turkey programında yer aldı. Karaca halen TFI ( Tab Food Investments ) Chief Technology Officer (CTO) olarak görev yapmaktadır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

M. EMRE SEMİZ

T.C. TUNUS BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRİ
ÖZGEÇMİŞ

1989 Samsun doğumlu olan M. Emre SEMİZ, 2012 yılında Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 2013 yılında o dönemdeki adıyla Ekonomi Bakanlığında başladı. 2016-2018 yılları arasında Ankara Üniversitesi'nde "İnsan İlişkileri" konusunda lisansüstü eğitimini tamamlayan Sn. Semiz 2019 yılı Kasım ayından bu yana T.C. Tunus Büyükelçiliği Ticaret Müşavirli'ğinde görev yapmaktadır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

ELİF BERRAK TAŞYÜREK

T.C. BARSELONA BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET ATAŞESİ
ÖZGEÇMİŞ

1983 Ankara doğumlu olan Elif Berrak TAŞYÜREK, 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2006 yılında Hollanda/Leiden Universitesi'nde Avrupa Birliği çalışmaları lisansüstü çalışmalarını tamamladı. Kariyerine 2007 yılında o dönemdeki adıyla Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda başlayan Sn. Taşyürek, 2018 yılı Ocak ayından bu yana T.C. Barselona Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinde görev yapmaktadır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

SERDAR ALPER

T.C. MARSİLYA BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET ATAŞESİ
ÖZGEÇMİŞ

1980 İstanbul doğumlu olan Serdar ALPER, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi ve City University of London’da AB ekonomisi ve mikro ekonomi alanında lisansüstü çalışmalarda bulundu. Kariyerine 2007 yılında o dönemdeki adıyla Dış Ticaret Müsteşarlığında başladı. 2011-2013 yılları arasında Paris’te OECD Sekretaryasında ekonomist olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünde doktorasını tamamlayan Sn. Alper, 2018 yılı Temmuz ayından bu yana T.C. Marsilya Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinde görev yapmaktadır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

MEHMET GÜNEŞ

T.C. KAHİRE TİCARET MÜŞAVİRİ
ÖZGEÇMİŞ

1985 Ankara doğumlu olan Mehmet GÜNEŞ, 2010 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra kariyerine aynı yıl o dönemki adıyla Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda başladı. 2010-2018 yılları arasında İhracat Genel Müdürlüğü'nde Sanayi Dairesinde görev yapan GÜNEŞ, 2018-2022 yılları arasında ise Kahire Ticaret Müşavirliği görevini üstlenmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

MALİK BELHAN

T.C. ROMA BÜYÜKELÇİLİĞİ TİCARET MÜŞAVİRİ
ÖZGEÇMİŞ

1982 Elazığ doğumlu olan Malik BELHAN, 2005 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 2010 yılında dönemin Ekonomi Bakanlığında başladı. 2015-2016 yılları arasında Milano Bocconi Üniversitesi'nde MBA konusunda lisansüstü çalışmalarında bulunan Sn. BELHAN, 2019 yılı Kasım ayından bu yana T.C. Roma Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği görevini yapmaktadır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

ADEM BAŞAR

T.C. TİCARET BAKANLIĞI İÇ TİCARET GENEL MÜDÜRÜ
ÖZGEÇMİŞ

1976 yılında Ordu/Korgan’da doğdu. İlk öğrenimini Korgan’da orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 2011 yılında 1 yıl için mesleki inceleme amacıyla İngiltere’de görevlendirildi.

Memuriyete 1998 yılında mülga Sanayi ve Ticaret Bakanlığında İç Ticaret Stajyer Kontrolörü olarak başladı. Aynı birimde Kontrolörlük ve Başkontrolörlük sonrası 2011 yılında Mülga Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde Başmüfettişlik görevi yaptı. Devamında İç Ticaret Genel Müdürlüğünde 2011- 2015 tarihleri arasında daire başkanlığı, 2015- 2020 tarihleri arasında ise genel müdür yardımcılığı görevlerini ifa ettikten sonra 3.3.2020 tarihinde vekaleten Genel Müdür olarak görevlendirildi.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

MUSTAFA İLKER ÖZDEM

TICARET BAKANLIĞI İHRACAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KOBI VE KÜMELENME DESTEKLERI DAIRESI BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

KİŞİSEL BİLGİLER

Doğum Tarihi: 3/8/1979

Doğum Yeri: Ankara/Türkiye

Medeni Durumu: Evli, 2 çocuk sahibi

YAPTIĞI GÖREVLER

Ticaret Bakanlığı,

- İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı 2020 Mayıs

- KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığı

- Markalaşma ve Ar-Ge Destekleri Dairesi Başkanlığı (Vekaleten)

Ticaret Bakanlığı, İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı 2018 Eylül- 2020 Mayıs

- Makina, Otomotiv, Elektrik ve Elektronik Ürünleri Dairesi Başkanlığı

- İhracat Ana Planı proje ekibi - Markalaşma ve Ar-Ge Destekleri Dairesi Başkanlığı

T.C. Pekin Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri 2014 Ağustos- 2018 Ağustos

Ekonomi Bakanlığı (mülga) ve Dış Ticaret Müsteşarlığı (mülga), İhracat Genel Müdürlüğü 2001 Aralık – 2014 Ağustos

- Şube Müdürü V. (Tarım Ürünleri Dairesi Başkanlığı)

- Dış Ticaret Uzmanı (Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri D.Bşk.,

- Kimya ve Özel İhracat D.Bşk.,

- Fuarlar ve Ticaret Heyetleri D.Bşk.,

- Özel İhracat D.Bşk.,

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

MEHMET METİN OKUR

TOBB E-TİCARET MECLİS ÜYESİ - SEFAMERVE YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

[Kapat]

img

S. YAMAN ALPATA

ALIEXPRESS, TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ
ÖZGEÇMİŞ

2010 yılında Alibaba Grubu tarafından kurularak küreselleşme stratejisinin öncüsü olan global online pazaryeri AliExpress, 200’den fazla ülke ve bölgeye 18 dilde hizmet vermektedir. 2019’dan beri de Türkiye’den satıcı kabul eden ve e-ihracatın odağı haline gelen AliExpress, KOBİ’lerden üreticilere, yerel markalardan global Türk markalarına kadar bir çok işletmeyi 150 milyon müşterisi ile buluşturuyor.

[Kapat]

ÖĞR. GÖR. BURÇİN ÖNDER

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ MYO MÜDÜRÜ
ÖZGEÇMİŞ

Stratejik Pazarlama Danışmanı

Eğitmen

Burçin Önder, 1977 yılında İstanbul’da doğmuşolup, Henry Munro Middle School (Kanada), Gloucester High School (Kanada) ve Adnan Menderes Anadolu Lisesi (İstanbul) mezunudur. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

2002 yılı sonuna kadar HSBC bünyesinde Kurumsal ve Ticari Pazarlama departmanlarında yönetmen olarak görev yapmıştır. 2003 yılından itibaren ortağı olduğu Green Car Operasyonel Kiralama firmasında uzun yıllar yönetici olarak çalışmış, aynıyıllarda otomotiv sektöründe satışve pazarlama alanında koordinatör pozisyonunda görevlerde bulunmuştur.

2010 yılından bu yana İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi, 2017 yılından bu yana da tam zamanlı öğretim görevlisi ve Meslek Yüksekokulu müdürü olarakçalışmaktadır. 2014 yılından 2017 yılına kadar TÜBİTAK desteği ile yürütülen Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi’nde eğitmen olarak genç girişimcilere eğitimler vermiştir.

Burçin Önder, 2007 yılından bugüne firmaların, markaların, sektör temsilcilerinin ve profesyonellerin satışve pazarlama alanındaki eğitim ihtiyaçlarınıanaliz ederek, satışve pazarlama alanında eğitimler tasarlamakta ve sunmaktadır. Firmaların stratejik pazarlama planlarınıfirma temsilcileri ile atölyeler kapsamında tasarlamaktadır. Hazırlanmışolan stratejik pazarlama planın uygulanmasında firmalara danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sahada çalışan profesyonellere satışve pazarlama alanında bireysel danışmanlık hizmetleri de sunmakta, kariyer hedeflerine ulaşmalarında mentorluk etmektedir. Takım geliştirme uzmanlık alanının bir parçasıdır.

Turkcell Akademi, Arçelik Akademi, İzmir Ticaret Odası, Bornova Belediyesi, İzmir Kent Konseyi, Forum Aydın, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, Uğur Okulları, Coldwell Banker Life Gayrimenkul, Egesis Çevre Teknolojileri, Bayyurt Group eğitim verdiği kurumlardır.

Stratejik Pazarlama Yönetimi, İleri SatışBecerileri, Öncü SatışBecerileri, Gerilla Pazarlama Teknikleri, SatışıSonlandırma Teknikleri, İkna Yöntemleri, Arabuluculuk, Liderlik, Beden Dili, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stresle Başa Çıkma, Empati, Öfke Kontrolü, İletişimyoğun olarak vermekte olduğu eğitim modülleridir.

Dijital öğrenmeyi desteklemek amacıyla kurulmuş̧uzman ekibiyle, ilköğretim ve liselere, yüksek öğretim kurumlarına, işdünyasına ve her alandaki öğrenene eğitim çözümleri sağlayan Pearson Türkiye’nin “Master Trainer”larından biri olan Burçin Önder, uzun yıllardır Eğitmen Eğitimcisi olarak çeşitli kurumlarda eğitimler vermektedir.

Farklı mentor ağları bünyesinde start-up projelere mentorluk da yapan Burçin Önder TOBB Kadın Girişimciler Danışma Kurulu üyesi ve TOBB İl GençGirişimciler üyesidir.

[Kapat]

img

PROF. DR. MUSTAFA TANYERİ

İZMİR TİCARET ODASI GENEL SEKRETERİ
ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. Mustafa Tanyeri 21 Nisan 1956 tarihinde İzmir’de doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans ve 1980 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1986 yılında doktora, 1991 de Doçent ve 2007 yılında Profesör unvanını almaya hak kazandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası İşletmecilik Bölümlerinin Başkanlığını yaptı. Avrupa Birliği, UNDP ve Dünya Bankası projelerinde görev yaptı. 1987 yılında Hamburg Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.1992 yılından 2018 yılına kadar Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Genel Sekreteri olarak görev yaptı. 24 Nisan 2018 tarihinden buyana İzmir Ticaret Odası Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir. Evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. İngilizce bilmektedir.

[Kapat]

img

NASSER KAMEL

AKDENİZ İÇİN BİRLİK GENEL SEKRETERİ
ÖZGEÇMİŞ

Mısırlı kariyer diplomatı olan Nasser Kamel, 2014-2018 yılları arasında Mısır'ın Birleşik Krallık Büyükelçisi olarak görev yaptı. 2006-2012 döneminde Fransa Büyükelçisi olarak görev yaptığı dönemde, Akdeniz için Birliğin başlangıcına damgasını vuran 2008 Paris Zirvesi Bildirgesi’nin hazırlanmasında yer aldı. Ayrıca 2012-2014 yılları arasında Arap ve Ortadoğu İşleri Bakan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2004-2006 yılları arasında Mısır Kamu Bilgi Servisi Direktörü olarak görev yaptı. Bu görevden önce Mısır’ın Washington (1984-1988), Lizbon (1990-1994), Tunus (1994-1998), Brüksel (1999-2001) ve Paris (2001-2004) Büyükelçiliklerinde görev yaptı.

Kamel, Brüksel Üniversitesi'nde (1977-1979) Siyaset Bilimi okudu ve Kahire Üniversitesi İktisat ve Siyaset Bilimi Fakültesi'nde lisans derecesini aldı. Kahire'deki Diplomatik Enstitüsü - Dışişleri Bakanlığı (1981-1982) ve Paris’teki École Nationale d'Administration’den (ENA) (1982-1983) mezun oldu. Fransa Cumhuriyeti Grand Officier de l'Ordre National du Mérite unvanına sahiptir ve ayrıca Belçika Krallığı ve Portekiz Cumhuriyeti'nden nişanlar almıştır.

Arapça, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve iki çocuğu vardır.

[Kapat]

img

ATAKAN ÖZDEMİR

T.C. TİCARET BAKANLIĞI DAİRE BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Eğitim

 • Johns Hopkins University, School of Advanced International Studies (SAIS) - Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ticaret Hukuku - Bologna, ITALYA - Washington DC, ABD,  (2003-2005)
 • Ankara Üniversitesi , SBF - Uluslararası İlişkiler Bölümü  - (1986-1991)

İş Deneyimi

 • Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı  (Anlaşmazlıkların Halli ve Bölgesel Anlaşmalar Dairesi) - (2020 - )
 • Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı  (Anlaşmazlıkların Halli ve Bölgesel Anlaşmalar Dairesi) - (2018 - 2020)
 • Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı (2015 - 2018)
 • Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri (2011-2015)
 • Başbakanlık, Dış Ticaret Müsteşarlığı Daire Başkanı (2009 - 2011)
 • Halkbank, Fon Yönetimi, Dealing Room  ve Dış İlişkiler Gn Müdürlükleri Bankacılık Uzmanı (1992 - 1996)

[Kapat]

img

EMRAH İNCE

TEKFEN TARIM GENEL MÜDÜRÜ
ÖZGEÇMİŞ

1996 yılında Deniz Harp Okulu’ndan Deniz İkmal Teğmen rütbesiyle mezun olan Emrah İnce, 2011 yılına kadar Lojistik ihtisası ile çeşitli görevlerde bulunmuş ve Binbaşı rütbesi ile 15 yıllık mecburi hizmeti hitamında Deniz Kuvvetleri’nden ayrılmıştır

2013-2014 yıllarında Arcelor Mittal-Rozak Çelik Servis Merkezi A.Ş. de Üretim ve Fabrika Müdürlüğü yapmış, akabinde Yeditepe Üniversitesi ve İstek Vakfı iştiraklerinden Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş’de Genel Müdürlük ve YK Başkanlığı ile Organik ile Mikrobiyal gübreler alanında iştigal eden Bactogen Biyoteknolojik Ürünler A.Ş’de Genel Müdürlük görevlerini icra etmiştir.

2016 yılında Tekfen Holding bünyesine Strateji, Yatırımlar ve İş Geliştirme Müdürü olarak katılan Emrah İnce, aynı zamanda 2016 yılında Hishtil-Toros Fidecilik Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmiştir. Ağustos 2017’ de Tekfen Tarımsal Araştırma Üretim ve Pazarlama A.Ş ‘nin Kurucu Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş ve 2018 yılında Grup bünyesine katılan Alanar Meyve ve Gıda Üretim Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketinin Genel Müdürlük görevini de yürütmektedir.

Emrah İnce, Endüstri Mühendisliği lisans derecesine sahip olup, Lojistik alanında ihtisas eğitimi ile İngilizce İşletme (MBA ) ve Atatürk İlkeleri İnkılap tarihi dalında Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.

2017 Haziran ayından itibaren Somali Federal Cumhuriyeti Tarım ve Sulama Bakanının Resmi Türkiye Danışmanı görevini yürüten Emrah İnce, aynı zamanda 2018 yılından itibaren DEİK- Danimarka İş Konseyi Başkan Vekilliği görevini takiben 2020 Ocak ayı itibariyle 2 yıllık dönem için DEİK Türkiye - Danimarka İş Konseyi Başkanı olarak seçilmiştir ayrıca 2019 Ağustos ayından itibaren UYMSİB (Uludağ Yaş Sebze Meyve ihracatçılar birliği) Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

[Kapat]

img

ERGEM ŞENYUVA TOHUMCU

YEŞİLİST'İN KURUCUSU VE THE CLİMATE REALİTY DERNEĞİ TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
ÖZGEÇMİŞ

Ergem Şenyuva Tohumcu Türkiye'nin ilk online sürdürülebilir yaşam platformu (Yeşilist) yesilist.com'un kurucusu ve yöneticisidir. Bunun yanı sıra sürdürülebilir tedarik zincirleri ve sürdürülebilir pazarlama alanında da danışmanlık hizmetleri vermektedir. Al Gore'un Climate Reality Project Derneği'nin Türkiye'den ilk temsilcisi, BMW Vakfı Sorumlu Liderler Ağı üyesi ve İngiltere Royal Society of Arts and Commerce üyesidir. İngiltere'de kurulu olan Turkey Mozaik Vakfı'nın kurucularından ve mütevellilerindendir. Aynı zamanda Fordham Üniversitesi Londra Merkezi'nde İşletme Fakültesi'nde sürdürülebilir pazarlama ve strateji konusunda ders vermektedir.

[Kapat]

img

SHIRLEY KASTON

CFO KÖK PROJEKT
ÖZGEÇMİŞ

[Kapat]

img

AYŞE AYŞİN IŞIKGECE

TİGEM - TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRÜ
ÖZGEÇMİŞ

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde MBA tamamladı.

İş hayatına 1991-1995 yılları arasında GİMA A.Ş’de Satın Alma Asistanı olarak başladı. 1996-2016 yılları arasında Metro Cash & Carry’de Satın Alma Asistanı olarak başladığı görevini taze ürünlerden sorumlu Satın Alma Grup Müdürü olarak 2016 yılında tamamladı. 2016 – 2018 yılları arasında ise CarrefourSA’da İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Birçok tarımsal proje geliştiren ve aynı zamanda Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜcİTA ) üyesi olan Ayşe Ayşin Işıkgece özellikle “Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi”ne imza atarak bu çalışma sonucunda 10’dan fazla ödülü Metro Cash & Carry'e kazandırdı. Bu proje aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “Yerel Değerlere En Çok Sahip Çıkan Market” alanında ödüle layık görüldü.

18 Ağustos 2018'de TİGEM Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

İngilizce bilen Işıkgece evli ve bir çocuk annesidir.

[Kapat]

img

SERDAR KUZULOĞLU

TREND AVCISI
ÖZGEÇMİŞ

Çocukluk hayali olan medya dünyasına 1995 yılında adım attı. Bir dizi gazete, dergi, radyo, televizyon ve dijital platformda teknoloji ve trendler konusunda bilgilendirdi. Bu alanda birçok mecrayı internet ortamına taşıdı ve yönetti.

Kurucu ortağı olduğu dijital ajansta öncü içerik projelerine imza attı. İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altındaki dijital pazarlama yüksek lisans programı Next Academy’nin kurucu ve eğitmenlerindendir. Bir restoran zinciri ve akıllı perakende satış yönetimi sisteminde yatırımcıdır.

Halen teknoloji ve trendler konusunda içerik üretmeye devam etmekte ve bu kapsamda konuşmalar yapmaktadır.

[Kapat]

img

PROF. DR. YAŞAR UYSAL

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ  İ.İ.B.F. İKTİSAT BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ
ÖZGEÇMİŞ

1967 yılında Manisa’ya bağlı Gülbahçe köyünde doğan Yaşar UYSAL Üniversiteyi 1988 yılında, Yüksek Lisansını 1990 yılında, Doktorasını 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamıştır.

1992 yılında DEÜ, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü, İktisat Politikası Anabilim dalında asistanlığa başlayan UYSAL, halen aynı Fakülte’de Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. 2002 yılında Doçent, 2008 yılında Profesör olan Yaşar Uysal İktisat Politikası, Para Politikası, Rekabet Politikası, Tarım Ekonomisi, AB Tarım Politikaları dersleri vermektedir.

Yaşar UYSAL bu görevinin yanında 1994 yılında İzmir Ticaret Borsası'nda iktisat müşaviri olarak da çalışmaya başlamış, aynı kurumdaki görevini 1998 yılından sonra AR-Ge birimi müdürü ve iktisat müşaviri olarak devam ettirmiştir. Uysal bu görevinden kendi isteği ile (akademik çalışmalara ağırlık verme) 2006 yılı başında ayrılmıştır.

Yaşar Uysal daha sonra İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (2007-2019), Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği (2009-2018)

UYSAL ayrıca, kuruluş çalışmaları sırasında Ulusal Pamuk Konseyi’nin Genel Sekreterliğini de yürütmüş, Konsey tüzüğünün hazırlanmasına önemli oranda katkı yapmıştır.

Yaşar UYSAL, Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesi ve halkın bilinçlendirilmesi amacıyla AB Komisyonu Türkiye Temsilciliği tarafından oluşturulan “AB Takımı”nda da yer almaktadır. Bu takım faaliyetleri çerçevesinde Türkiye’nin farklı 50 ilinde eğitim seminerleri vermiştir.

Yaşar UYSAL, ayrıca, bireysel ve ortak olarak hazırladığı çalışmalarla çeşitli ödüller almıştır. 1993 yılında Yaşar Eğitim Vakfı'nın açmış olduğu "Türkiye'de Hayvancılığın Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu bilimsel yarışmada ikincilik, İstanbul Ticaret Odasının 1994 yılında açmış olduğu "Türkiye'de Araştırma, Geliştirme ve Teknoloji Üretimi Nasıl Yaygınlaştırılabilir?" konulu yarışmada birincilik, Milliyet gazetesinin "Geleneksel Milliyet Büyük Ödülleri" yarışmasında "Ekonomi anadalında", birincilik, 1996 yılında yine "Geleneksel Milliyet Büyük Ödülleri" yarışmasında "Türkiye’nin Sorunları Anadalında", üçüncülük, 1996 yılında Dünya Gazetesinin açtığı Piyasa Ekonomisinin Geleceği konulu yarışmada, Mansiyon, 2003 yılında TÜGİAD Ekonomi Ödülleri yarışmasında üçüncülük ödülü almıştır.

Yaşar Uysal bireysel ve ortak olarak 14 kitap, 46 makale yayınlamış, 32 bildiri sunmuş ve 76 konferans vermiş olup, ayrıca ulusal düzeyde bir Kongre organizasyonunun Koordinatörlüğünü de yapmıştır.

Bunların yanında Yaşar UYSAL Manisa’ya bağlı Gülbahçe köyünde: tütün, pamuk, buğday ve sebze üretimi de yapmıştır.

 •  
 •  
 •  

[Kapat]

img

BURAK SERTBAŞ

EGE HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

Burak SERTBAŞ 1964 Amasya doğumludur. 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1985-1992 yılları arasında Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası’nda Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmıştır. 1992 yılında Demoteks Tekstil San. Ve Tic. LTD. ŞTİ.’yi kurmuş, hala kurucu ortak olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2000-2010 yılları arasında Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2009 yılından itibaren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyesidir. 2010 yılından 2018 yılına kadar Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2014’ten itibaren TARGEV Türkiye Tekstil Hazır Giyim Deri Sanayi Teknoloji Tasarım Araştırma Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. 2014-2018 yılları arasında Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2018 yılından itibaren Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı’dır. İngilizce bilmekte, 2 çocuk babasıdır.

[Kapat]

img

DOC. DR. MUHİTTİN HAKAN DEMİR

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ LOJİSTİK YÖNETİMİ BÖLÜM BAŞKANI
ÖZGEÇMİŞ

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye İşletme Fakültesi, Lojistik Yönetimi Bölümü

Doğum Yeri ve Tarihi: 15.09.1970; Suruç, Türkiye

Güncel Deneyim

• Doçent Doktor, Kantitatif Yöntemler ve Yönetim Bilimi, Lojistik Yönetimi Bölümü, İşletme Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2016-devam ediyor

• Dr. Öğretim Üyesi, Lojistik Yönetimi Bölümü, İşletme Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2008-2016

• Bölüm Başkanı, Lojistik Yönetimi Bölümü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2018-devam ediyor

• Dekan Yardımcısı, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2017-devam ediyor

• Senato Üyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2016-devam ediyor

• Fakülte Kurulu Üyesi, İşletme Fakültesi, Izmir Ekonomi Üniversitesi, Türkiye, 2015-devam ediyor

• Danışman, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2016-devam ediyor

Profesyonel Deneyim

• Operasyonel Planlama ve Satın Alma Takım Lideri, Yaşar Holding-Tarım Bölümü, İzmir, Türkiye, 2005-2008

• Yatırım Uzmanı, Teba-Gunkol A.Ş., Izmir, Türkiye, 2002-2005

• Yatırım Uzmanı, Vestel Beyaz Eşya, Manisa, Türkiye, 2000-2002

• Doktora Adayı/Araştırmacı, Bilkent Üniversitesi, Türkiye 1994-2001

[Kapat]

[Kapat]

img

OMAR MORO

ASCAME BAŞKAN YARDIMCISI
ÖZGEÇMİŞ

[Kapat]


KONUŞMACILAR

img
MEHMET MUŞ

AÇILIŞ OTURUMU

 • Konuşmacılar: MEHMET MUŞ
 • Moderatör:

Amaç-Kapsam:

TİCARET BAKANLIĞI Organizasyonu ile
 
(02 Eylül 2021, Saat: 13:00 – 14:15)
 
Ticaret Bakanı Sn. Mehmet MUŞ’un açılış konuşması